Prečo sa Vám rosia okná ?

Prečo sa Vám rosia okná ? | Volitaservis Blog Overlay | Volitaservis Blog Bobor | Volitaservis Blog

Zarosené okno je problém, s ktorým sa väčšina ľudí stretla aspoň raz za život. Táto nepríjemná situácia môže vzniknúť z rôznych dôvodov a môže mať negatívny vplyv nielen na pohodlie v miestnosti, ale aj na kvalitu vzduchu a vaše zdravie, z dôvodu možnej tvorbe plesní. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z hlavných príčin zarosených okien a na to, ako im môžeme predchádzať.


 1. Rozdiel teplôt:

Jednou z najčastejších príčin zarosených okien je rozdiel teplôt medzi vnútorným a vonkajším prostredím. Keď je vnútri teplejšie a vlhkejšie vzdušné prostredie, a vonku je chladnejšie, voda sa začne kondenzovať na studenom povrchu okna. Tento jav je podobný tomu, ako pohár so studeným nápojom zarosí vonkajšiu stranu.

 

2. Zlá ventilácia:

Nedostatočná ventilácia v miestnosti môže viesť k hromadeniu vlhkosti vo vzduchu. Keď je vzduch príliš vlhký a nemá dostatok príležitostí na výmenu so suchým vzduchom z vonku, vlhkosť sa začne usádzať na chladných povrchoch, ako sú okná.

 

3. Zlá izolácia okien:

Staré alebo zle izolované okná môžu byť náchylné na kondenzáciu, pretože ich povrch je často chladnejší ako povrchy v miestnosti. Moderné okná s dvojitým alebo trojitým sklom majú lepšiu izoláciu a minimalizujú tento problém.


Výmena izolácie vášho okna s obhliadkou zdarma


4. Rôzne aktivity miestnosti s oknami:

Rôzne aktivity vykonávané v miestnosti môžu zvýšiť vlhkosť vzduchu. Napríklad varič, sprcha, alebo aj dýchanie a potenie ľudí môže pridávať vlhkosť do vzduchu.

 

Ako predchádzať zaroseným oknám?

 

1. Dobrá ventilácia: Uistite sa, že vaša miestnosť je dobre vetraná. Používajte ventilátory, otvárajte okná, a ak je to možné, inštalujte aj systém vetrania.

 

2. Kontrola vlhkosti: Využívajte odvlhčovače vzduchu alebo iné prostriedky na kontrolu vlhkosti v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, ako sú kúpeľne alebo kuchyne.


Nechajte si nezáväzne naceniť u nás výmenu dvojskla za trojsklo s obhliadkou zdarma


3. Moderné okná: Investujte do moderných okien s dvojitým alebo trojitým sklom a kvalitnou izoláciou, čo môže minimalizovať kondenzáciu.


4. Závesy a záclony: Počas noci zatvorte záclony alebo závesy, čo môže pomôcť zadržať teplo blízko okien a minimalizovať kondenzáciu.

 

5. Teplota v miestnosti: Snažte sa udržiavať konzistentnú teplotu v miestnostiach, čo môže minimalizovať rozdiely teplôt medzi vnútrom a vonkom.


Zarosené okno môže byť iritujúce a môže viesť k problémom s plesňami a zhoršenou kvalitou vzduchu. Dodržiavaním týchto jednoduchých krokov môžete minimalizovať tento problém a zlepšiť pohodlie a zdravie vo vašom dome.


o nás

Recenzie od našich zákazníkov

Mirek Etzler | Volitaservis PLATÍ DO KONCA Júla

OBHLIADKA SERVISNÝM TECHNIKOM

- Detailná kontrola, vrátane komplexnej analýzy okien

- Diagnostika problémov s navrhovanými riešeniami

- Termovízne premeranie za štandardnú cenu 120 €

Čo je termovízia?

150, -€

Zadarmo
ZADARMO len do 31.07.2024

Doporučuje i Mirek Etzler

FAQ | Volitaservis
kontakt

Dohodnite si kontrolu okien u Vás doma Zadarmo

Alebo nám napíšte
Zadajte vaše meno!
Zadajte vaše priezvisko!
Zadajte váš email!
Zadajte vaše tel. číslo!
Zadajte zľavový kód!
Zadajte správu!
faq

Často kladené otázky

 • JE NUTNÉ MENIŤ TESNENIE IHNEĎ NA OKNÁCH?

  Záleží aké je tesnenie na oknách. Pri starom je dôležité, aby technik zhodnotil či nie je popraskané, pretrhnuté alebo inak poškodené.

 • AKO ČASTO SA MAJÚ SERVISOVAŤ OKNÁ?

  Pokiaľ sa jedná o novostavbu, je vhodné po roku pristúpiť aspoň k revízii. Pokiaľ sa nejedná o novostavbu a pokiaľ okná máte dlhšie ako 3 roky, je vhodné vykonávať servis každé 2 až 3 roky.

 • ROBÍTE AJ HAVARIJNÝ SERVIS?

  Samozrejme, táto služba je zameraná pre ľudí, ktorí potrebujú ihneď pomôcť. PRÍKLAD: Balkónové dvere nemožno otvoriť, vylomené pánty či závesy alebo rozbité sklo.

 • ROBÍTE SERVISNÚ OBHLIADKU ZADARMO?

  Áno. Ako prvé Vás príde bezplatne navštíviť náš servisný poradca, ktorý Vám navrhne to najlepšie riešenie.

 • AKO DLHO TRVÁ OPRAVA?

  Čas potrebný na opravu okna závisí od rozsahu a závažnosti problému. Poskytujeme BEZPLATNÉ A NEZÁVÄZNÉ OBHLIADKY, po ktorých Vám radi poskytneme presný časový odhad opravy.

 • MÁTE SKÚSENOSTI S OPRAVOU OKIEN Z RÔZNYCH MATERIÁLOV, AKO SÚ DREVO, HLINÍK ALEBO PLAST?

  Sme skúsený tím odborníkov so špecializáciou na rôzne značky a materiály okien. Naši technici sú školení a držia certifikát - WINDOW SERVIS EXPERT. Pri obhliadke Vám priradíme špecialistu, ktorý má odborné znalosti a skúsenosti s daným problémom, aby vám poskytol najlepšie riešenie.

 • MÁTE ZÁRUKU NA VYKONANÚ PRÁCU A POUŽITÉ NÁHRADNÉ DIELY?

  Samozrejme. Na prácu poskytujeme záruku 12 až 48 mesiacov (záleží na službe) a na materiál poskytujeme 24 a viac mesiacov. ( U niektorých náhradných dielov poskytujeme doživotnú záruku) Radi priblížime u Vás na obhliadke :)

FAQ | Volitaservis

1%

Pre rodiny v núdzi

Nemôžeme pomôcť každému,
no každý môže pomôcť niekomu

Viac o programe

Cookies

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?