Ako vybrať správne horizontálne žalúzie pre váš dom?

Ako vybrať správne horizontálne žalúzie pre váš dom? | Volitaservis Blog Overlay | Volitaservis Blog Bobor | Volitaservis Blog

Horizontálne žalúzie sú vynikajúcim spôsobom, ako prispôsobiť svetlo v interiéri vášho domu. Sú perfektným pomocníkom pri optimálnej regulácii správneho množstva slnečného svetla do vašej izby, pre vyššiu úroveň súkromia alebo ako dekoratívny prvok. Existuje mnoho možností, ktoré môžete zvážiť, keď si vyberáte horizontálne žalúzie pre váš domov. Prikladáme niekoľko zaujímavých tipov, ktoré odporúčame zvážiť pred kúpou horizontálnych žalúzií.1. Rozmery okna

Pri výbere horizontálnych žalúzií je veľmi dôležité zmerať rozmery okna, pretože žalúzie by mali presne pasovať na okno. Ak budú žalúzie príliš veľké, budú cez okno rámu prevísať, ak budú príliš malé, nebude sa dať riadiť prienik svetla. Odporúčame na túto činnosť využiť služby odborníkov, ktoré sa venujú zameriavaniu aj montáži žalúzií. Niektoré firmy ponúkajú aj zameranie zdarma, teda viete sa tak vyvarovať možným nepríjemnostiam a prípadným finančným stratám vyplývajúcim z nesprávneho zamerania.


Rezervujte si u nás zameranie ZADARMO


2. Materiál

Materiál horizontálnych žalúzií by mal byť voľbou založenou na vašich preferenciách. Žalúzie sú k dispozícii v rôznych materiáloch, ako sú drevo, hliník, PVC alebo textil. Drevené žalúzie sú klasickým a prírodným riešením. Alumíniové žalúzie sú praktické a odolné voči poveternostným vplyvom. PVC žalúzie sú veľmi odolné voči vlhkosti, čím sú ideálne pre kúpeľňu alebo kuchyňu. Textilné žalúzie sú vhodné pre interiéry, kde je dôležitý dekoratívny prvok.

 

3. Farba a dizajn

Farbu a dizajn horizontálnych žalúzií si môžete zvoliť podľa vašej chuti a štýlu. Farby žalúzií by mali byť v súlade s farbami vášho interiéru. Existuje tiež mnoho dizajnov žalúzií, ako sú napríklad jednofarebné, vzorované alebo perforované.


4. Výber systému riadenia svetla

Pri výbere horizontálnych žalúzií je dôležité zvážiť aj to, ako bude svetlo regulované. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete žalúzie ovládať, ako sú napríklad manuálne, s motormi, diaľkovým ovládaním alebo pomocou aplikácie. Taktiež sa môžete rozhodnúť pre žalúzie, ktoré majú vlastný regulovateľ.Rezervujte si u nás zameranie ZADARMO

o nás

Recenzie od našich zákazníkov

Mirek Etzler | Volitaservis PLATÍ DO KONCA Júla

OBHLIADKA SERVISNÝM TECHNIKOM

- Detailná kontrola, vrátane komplexnej analýzy okien

- Diagnostika problémov s navrhovanými riešeniami

- Termovízne premeranie za štandardnú cenu 120 €

Čo je termovízia?

150, -€

Zadarmo
ZADARMO len do 31.07.2024

Doporučuje i Mirek Etzler

FAQ | Volitaservis
kontakt

Dohodnite si kontrolu okien u Vás doma Zadarmo

Alebo nám napíšte
Zadajte vaše meno!
Zadajte vaše priezvisko!
Zadajte váš email!
Zadajte vaše tel. číslo!
Zadajte zľavový kód!
Zadajte správu!
faq

Často kladené otázky

 • JE NUTNÉ MENIŤ TESNENIE IHNEĎ NA OKNÁCH?

  Záleží aké je tesnenie na oknách. Pri starom je dôležité, aby technik zhodnotil či nie je popraskané, pretrhnuté alebo inak poškodené.

 • AKO ČASTO SA MAJÚ SERVISOVAŤ OKNÁ?

  Pokiaľ sa jedná o novostavbu, je vhodné po roku pristúpiť aspoň k revízii. Pokiaľ sa nejedná o novostavbu a pokiaľ okná máte dlhšie ako 3 roky, je vhodné vykonávať servis každé 2 až 3 roky.

 • ROBÍTE AJ HAVARIJNÝ SERVIS?

  Samozrejme, táto služba je zameraná pre ľudí, ktorí potrebujú ihneď pomôcť. PRÍKLAD: Balkónové dvere nemožno otvoriť, vylomené pánty či závesy alebo rozbité sklo.

 • ROBÍTE SERVISNÚ OBHLIADKU ZADARMO?

  Áno. Ako prvé Vás príde bezplatne navštíviť náš servisný poradca, ktorý Vám navrhne to najlepšie riešenie.

 • AKO DLHO TRVÁ OPRAVA?

  Čas potrebný na opravu okna závisí od rozsahu a závažnosti problému. Poskytujeme BEZPLATNÉ A NEZÁVÄZNÉ OBHLIADKY, po ktorých Vám radi poskytneme presný časový odhad opravy.

 • MÁTE SKÚSENOSTI S OPRAVOU OKIEN Z RÔZNYCH MATERIÁLOV, AKO SÚ DREVO, HLINÍK ALEBO PLAST?

  Sme skúsený tím odborníkov so špecializáciou na rôzne značky a materiály okien. Naši technici sú školení a držia certifikát - WINDOW SERVIS EXPERT. Pri obhliadke Vám priradíme špecialistu, ktorý má odborné znalosti a skúsenosti s daným problémom, aby vám poskytol najlepšie riešenie.

 • MÁTE ZÁRUKU NA VYKONANÚ PRÁCU A POUŽITÉ NÁHRADNÉ DIELY?

  Samozrejme. Na prácu poskytujeme záruku 12 až 48 mesiacov (záleží na službe) a na materiál poskytujeme 24 a viac mesiacov. ( U niektorých náhradných dielov poskytujeme doživotnú záruku) Radi priblížime u Vás na obhliadke :)

FAQ | Volitaservis

1%

Pre rodiny v núdzi

Nemôžeme pomôcť každému,
no každý môže pomôcť niekomu

Viac o programe

Cookies

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?